Podujatia a pozvánky

Boj proti hladu


Boj proti hladu | CELOSLOVENSKÁ VEREJNÁ ZBIERKA
Vincentská rodina organizuje celoslovenskú verejnú zbierku Boj proti hladu na pomoc chudobným  na Haiti, Hondurase, Albánsku, Rusku, Ukrajine a na Slovensku.
Prečo práve Haiti, Honduras, Albánsko, Rusko, Ukrajina aSlovensko?
Haiti a Honduras sú dve najchudobnejšie krajiny Latinskej Ameriky.
Väčšina ľudí v týchto krajinách trpí extrémnou chudobou, ktorá je porovnateľná s najchudobnejšími krajinami Afriky.
Rusku, Ukrajine a Albánsku pôsobia misionári vincentskej rodiny zo Slovenska, preto ich projekty môžeme priamo podporiť. Vzhľadom na zhoršujúcu sa situáciu v našej krajine sme začali podporovať aj projekty na Slovensku, a to od roku 2015.
17. ročník zbierky sa koná od 1. 6. 2023 – 31. 1. 2024
Pomôcť opäť môžete:

  • Modlitbou
  • Kúpou medovníkového srdiečka
  • Zaslaním finančného príspevku na osobitný účet zbierky: 20286026/6500,  IBAN: SK72 6500 0000 0000 2028 6026, BIC: POBNSKBA, adresát: Národné združenie Spolkov kresťanskej lásky sv. Vincenta de Paul na Slovensku, Oravská 10, 949 01 Nitra (Núdznych a hladujúcich môžete podporiť vkladom alebo prevodom na účet počas celého roka, keďže účet ostáva aktívny aj do ďalšieho ročníka zbierky.)
  • QR kódom (platba cez QR kód je nastavená na 10 €, ale môže sa zmeniť podľa vlastného uváženia a možností)

 

Hľadáme dobrovoľníkov na výdaj teplého jedla


charita | 12. októbra 2023 |  Výzva
Slovenská katolícka charita (SKCH) sa aktívne zapája do pomoci ľuďom, ktorí boli nútení opustiť svoje domovy v dôsledku rôznych kríz a konfliktov. Organizácia poskytuje prvú pomoc formou teplého jedla, dek, pršiplášťov, a hygienických potrieb, predovšetkým matkám s deťmi, aby im pomohla zvládnuť náročnú situáciu.
Charita spustila dobrovoľnícky formulár, na ktorom sa môžete prihlásiť na vydávanie teplých jedál. Dobrovoľníci sú srdcom každej organizácie a ich ochota pomáhať je nepostrádateľná. Tým, ktorí chcú venovať svoj čas a energiu, ďakujeme a vyzývame ich, aby sa zapojili cez náš dobrovoľnícky formulár. Ďakujeme!
Chcem sa prihlásiť ako dobrovoľník/dobrovoľníčka